Długa i wymagająca drogo do sukcesu

Biorąc pod uwagę wymienione wszystkie czynniki predysponujące, różne postacie, a także stopnie nasilenia zmian cellulitowych. Jak również wiele metod jego leczenia zarówno w domowych warunkach, w gabinetach kosmetycznych, jak i medycyny estetycznej. Należy stwierdzić, że walka z tym defektem skóry nie jest łatwa, a osiągnięcie sukcesu w postaci gładkiej i jędrnej skóry, okazuje się być nie do wykonania.

Bowiem cellulitu nie da się usunąć w stu procentach, można go tylko złagodzić i przeciwdziałać nasilaniu się zmian. Podstawą skutecznej terapii antycellulitowej jest kompleksowe działanie. O ile w celach profilaktycznych stosowanie preparatów antycellulitowych, jako jedynej formy zwalczania zmian może pomóc, to przy istniejących dołeczkach nie przynosi pożądanych efektów.

W celu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów należy zastosować wielokierunkowe działanie, obejmujące zarówno osłabienie czynników nasilających, pielęgnację domową, jak i zastosowanie zabiegów w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej.