KFC, czyli Kentucky Fried Chicken to jedna z najbardziej znanych sieci fast foodów na całym świecie. KFC jest także największą siecią tego typu. Restauracja została założona przez Harlanda Sandersa w 1930 roku, a jej główna siedziba do dziś znajduje się Louisville w stanie Kentucky w USA.

W całej Polsce zlokalizowanych jest około 210 barów KFC. Od niedawna sieć wprowadziła także restauracje typu drive-through, przeznaczone dla kierowców, chcących zamówić dania na wynos bez konieczności opuszczania pojazdu. Franczyznobiorcą KFC na terenie kraju jest europejska spółka AmRest Holdings SE, posiadająca siedzibę we Wrocławiu.

Bary KFC oferują swoim klientom szczególnie dania z kurczaka. Najczęściej zamawiane są kubełki Strips&Bites, czyli kubełki z kawałkami kurczaka w panierce. W menu KFC znajdują się także burgery z kurczakiem, frytki i słodkie napoje gazowane.

Ponadto, klienci mogą także wybierać sałatki i desery. Restauracja posiada także zestawy przeznaczone dla dzieci. W ofercie przeznaczonej dla najmłodszych znajdują się dania z kurczaka, frytki lub sałatka oraz sok do picia.