O czym warto pamiętać przed ślubem?

Organizacja ślubu i wesela, czyli jednego z najważniejszych dni w naszym życiu, to niemałe wyzwanie. Wyznaczenie daty ślubu i rezerwacja sali weselnej to dopiero początek. Później przychodzi czas na wybranie zespołu muzycznego lub DJ’a, fotografa, a czasem nawet i kamerzysty, sukni ślubnej, garnituru, hotelu dla gości, dekoracji, weselnego menu i wielu innych rzeczy. O jakich mniejszych sprawach warto również pamiętać?

Coś niebieskiego, coś pożyczonego…

Tradycja mówi, że panna młoda powinna mieć na swoim ślubie „coś niebieskiego”, a także coś pożyczonego, nowego i starego. Ma to oczywiście przynieść szczęście i powodzenie w małżeństwie. Niebieska może być podwiązka, nowa suknia ślubna, pożyczone kolczyki, a stare wsuwki do włosów. Możliwości jest o wiele więcej!

Weselne gadżety

Warto zadbać o ciekawe dekoracje na sali weselnej i gadżety dla gości. Girlanda z napisem „Mąż i Żona” ozdobią stół pary młodej, drewniane tabliczki z numerami stołów pomogą gościom odszukać miejsca na sali, a śmieszne nakrycia na głowę uatrakcyjnią weselną fotobudkę. Pamiętajmy także o małych upominkach dla gości, mogą być to małe słoiczki miodu, ręcznie wykonane mydełka, probówki z herbata liściastą czy ciasteczka z wróżbą.

Skrzynka na koperty

Większość prezentów ślubnych to koperty, a kartonowe pudełko, drewniana skrzyneczka czy wiklinowy koszyk ułatwią ich zbieranie. Takie estetyczne pudełko zazwyczaj trzyma świadek lub świadkowa – będąc blisko pary młodej, gdy goście składają życzenia i wręczają prezenty. Estetyczna skrzyneczka na pewno będzie lepszym pomysłem niż zwykła reklamówka!

Podziękowania dla rodziców

Podczas wesela para młoda bardzo często wręcza swoim rodzicom podziękowania – po prostu za wychowanie, miłość, wsparcie i wszystko, co dobrego zrobili w ich życiu. Podziękowania mogą przyjąć różną formę – może być to duża ramka ze wspólnym zdjęciem, kosz pełen smakołyków lub po prostu bukiet kwiatów. Warto o tym pamiętać – rodzice z pewnością ucieszą się z tak miłego gestu. Podziękowania może wręczyć także dziadkom i świadkom. Dla dziadków mogą być to kwiaty, a dla świadków butelka dobrego wina.

Piosenka na pierwszy taniec

Pierwszy taniec to tradycyjny element każdego wesela. Para młoda jako pierwsza rozpoczyna zabawę! Warto znacznie wcześniej pomyśleć o utworze na pierwszy taniec, by poćwiczyć do niego kroki, a nawet cały układ.

Wybrany utworów najlepiej zgrać na płytę lub pendrive i przekazać kapeli weselnej, by wybrzmiała odpowiednia wersja waszej piosenki.