Organizacja ślubu i wesela – najważniejsze kwestie

Ślub to bez wątpienia jeden z najważniejszych momentów w naszym życiu. Tego dnia wiążemy się z ukochaną osobą, z którą zamierzamy spędzić resztę życia. Jeśli planujemy organizację tradycyjnego ślubu i wesela, to musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Do tego wydarzenia należy przygotować się odpowiednio wcześnie, by spokojnie wszystko zaplanować i zarezerwować interesujące nas terminy. Eksluzywna sala weselna w Gdyni i wymarzona suknia ślubna to nie wszystko… Zobacz, o czym jeszcze należy pamiętać.

Zrób listę gości

Od czego zacząć organizację ślubu i wesela? Najlepiej od wyznaczenia orientacyjnego terminu, w którym chcielibyśmy wziąć ślub, a także od sporządzenia listy gości. Wiadomo, że z biegiem czasu lista ta może się zmieniać, ale warto choć wstępnie określić, na jaką liczbę osób musimy się szykować. Koszt sali weselnej zależy głównie od tego, ile osób weźmie udział w naszej zabawie. Ważna jest także kwestia noclegu – komu należy go zapewnić, a kto mieszka w pobliżu i nie będzie potrzebował hotelu?

Wybierz salę weselną

Po sporządzeniu wstępnej listy gości możemy już określić w przybliżeniu, ilu osób spodziewamy się na naszym weselu. Jeśli sporo gości jest dojezdnych, to warto szukać domu weselnego, w którym znajduje się nie tylko sala do zabawy, ale także pokoje dla gości. To duże ułatwienie. Podczas spotkania z menagerem wybranej sali dopytaj o wszystkie szczegóły – jakie jest menu, ile posiłków przypada na osobę, co należy dostarczyć we własnym zakresie, czy dekoracje są wliczone w cenę.

Weselne menu

Jeśli zdecydowaliśmy się już na konkretna salę weselną i podpisaliśmy umowę, to przystąpmy do wyboru weselnego menu. Powinny znaleźć się w nim zarówno dania na ciepło, jak i przekąski na zimno. Zadbajmy także o coś słodkiego, kawę i herbatę dla gości. Dowiedzmy się, czy ktoś z zaproszonych osób jest wegetarianinem, weganinem czy bezglutenowcem – dopytajmy, czy jest możliwość zamówienia specjalnego menu dla takich osób.

Zespół weselny lub DJ

By dobrze bawić się na wybranej sali weselnej potrzebujemy także odpowiedniej oprawy muzycznej. To zadanie zazwyczaj powierzamy zespołowi muzycznemu lub DJ’owi. Które rozwiązanie jest lepsze? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy woli co innego. Weźmy pod uwagę nie tylko własne gusta muzyczne, ale również zaproszonych gości. Zarówno starsi, jak i młodsi powinni dobrze bawić się na weselu.

Fotograf i kamerzysta

Odpowiednio wcześnie należy wybrać i zarezerwować fotografa, a także kamerzystę. Oczywiście nie musimy decydować się na takie usługi lub po prostu wybrać jedną z nich. Coraz więcej par wybiera jedynie fotografa, który wykonuje ślubny reportaż, a dopiero w innym dniu po ślubie umawia się z młodymi na sesję w plenerze.

Z kolei kamerzysta stworzy fajną pamiątkę w formie filmu.