Perła Sopotu

W każdym mieście znaleźć można budynki, które bezpośrednio się z nim kojarzą i stanowią bardzo ważny element jego architektury. Warszawa ma swój Pałac Kultury, Katowice Spodek, Kraków Wawel, Wrocław Halę Ludową, a Sopot Grand Hotel. W nadmorskim kurorcie popularny „Grand” jest bardzo ważnym miejscem, zarówno pod względem historycznym, jak i kulturowym.

Przez wiele lat Grand Hotel stanowił towarzyskie centrum Sopotu. To tutaj spotykali się najbardziej znani mieszkańcy Trójmiasta, przedstawiciele świata kultury, a także – o tym też trzeba wspomnieć – cinkciarze, którzy starali się handlować walutą z obcokrajowcami oraz załatwiać inne szemrane interesy. Akcja wielu polskich starych filmów dzieje się właśnie w popularnym „Grandzie”.

Oczywiście, w Grand Hotelu gościło wielu znanych ludzi, którzy nadal bardzo często się tutaj pokazują. W ten sposób tworzyła się historia tego miejsca, która już na trwałe stała się częścią historii całego miasta. Miejmy nadzieję, że Grand Hotel już zawsze będzie perłą Sopotu i zawsze będzie cieszył swoim pięknem oczy przechodniów.