Spacery dla zdrowia

Spacer to jedna z najprostszych form aktywności, którą warto wykonywać codziennie. Przechadzki na świeżym powietrzu pomagają poprawić kondycję, stabilizują ciśnienie krwi, dotleniają organizm, relaksują i odprężają.

Nieduży wysiłek, jakim jest właśnie chodzenie, pomaga również w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała i wzmacnia mięśnie. Niezależnie od pory roku, warto więc znaleźć chwilę czasu na spacer.

Na spacery najlepiej chodzić do lasu lub parku. Jeśli w okolicy znajduje się ogród botaniczny albo zoo, to także warto się tam wybrać.

Ruch wpływa korzystnie na samopoczucie oraz chroni prze wieloma groźnymi chorobami, dlatego dobrze czasem zrezygnować z samochodu i wybrać się na spacer lub na zakupy, oczywiście na pieszo. Duże znaczenie ma także systematyczność, warto więc pilnować, by spacery odbywały się często, najlepiej każdego dnia.

Wybierając się na przechadzkę, nie można zapominać o odpowiednim obuwiu, takim jak adidasy. Pod żadnym pozorem nie powinno się natomiast zakładać niewygodnych szpilek.