Suplementy diety dla dzieci

Czasem zdarza się, że w codziennej diecie najmłodszych brakuje niektórych witamin i minerałów. Wiadomo, że dzieci niechętnie jedzą owoce i warzywa, przez co często pogarsza się ich odporność.

Dla prawidłowego rozwoju dziecka ważne są również kwasy tłuszczowe omega-3, naturalnie występujące w rybach, orzechach włoskich czy ziarnach dyni. Te produkty również nie są najchętniej spożywane przez najmłodszych, dlatego czasem warto pomyśleć nad specjalnymi suplementami diety dla dzieci.

Decydując się na zakup suplementów diety dla dziecka, należy najpierw skonsultować się z lekarzem. Podając pociechom preparaty, koniecznie trzeba zapoznać się z zaleceniami na etykiecie i nie przekraczać wskazanych dawek.

W przeciwnym razie, zamiast pomóc można łatwo zaszkodzić. Trzeba również wiedzieć, że suplementy, przeznaczone dla osób dorosłych, nie mogą być wprowadzane do diety dzieci.

Oczywiście wiadomo, że najlepiej jest unikać podawania dzieciom suplementów oraz dbać o zdrowe żywienie i naturalną dietę, bogatą w cenne składniki odżywcze. Po suplementy najlepiej sięgać jedynie w ostateczności, przestrzegając przy tym zaleceń lekarza i nie przekraczając wskazanych dawek.

Może Ci się również spodoba