Dieta Cambridge

Dieta Cambridge w ostatnich latach nieustannie zyskuje na popularności, przez co została mianowana „dietą ostatniej szansy”.

Dlaczego? Jest to kuracja odchudzająca zaliczana do grupy diet niskokalorycznych, która stosowana według zasad gwarantuje skuteczną walkę ze zbędnymi kilogramami.

Dieta Cambridge bazuje przede wszystkim na wykorzystywaniu produktów zawierających niezbędne wartości odżywcze, bowiem jadłospis tej kuracji odchudzającej oparty jest na zasadzie dostarczenia organizmowi substancji odpowiadających dziennemu zapotrzebowaniu.

Co ważne, jest to dieta odchudzająca, która nie tylko prowadzi do zdrowej utraty wagi, ale także korzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu, regulując gospodarkę tłuszczową organizmu, poprzez obniżenie poziomu złego cholesterolu i trójglicerydów.

Nie ulega wątpliwości, że dieta Cambridge to przykład racjonalnej kuracji odchudzającej opartej na przyswajaniu substancji odżywczych zgodnie z zapotrzebowaniem organizmu, przez co jest to dieta skuteczna i nie zaburzająca prawidłowego funkcjonowania organizmu.