Jak chronić się przed słońcem?

Opalanie to jedna z ulubionych, kobiecych czynności. Zwłaszcza latem, kiedy jest gorąco, a słońce przygrzewa coraz mocniej, wiele pań decyduje się na wypoczynek nad brzegiem jeziora lub morza. Delikatna, brązowa opalenizna okazuje się oczywiście bardzo modna, jednak warto pamiętać, by zdobywać ją w bezpieczny sposób. Dla ochrony przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych powinno się stosować specjalne kremy z filtrami SPF.

Specyfik taki musi się zdążyć wchłonąć w skórę, by wykazać pełną skuteczność, dlatego należy posmarować nim skórę na pół godziny przed wyjściem. Jeśli przewiduje się kąpiel w nasłonecznionym zbiorniku wodnym, warto zdecydować się na krem wodoodporny. Prócz tego, by nie uszkadzać sobie wzroku, trzeba koniecznie zabrać ze sobą okulary przeciwsłoneczne, wyposażone we właściwy filtr ochronny. Dłuższych kontaktów ze słońcem powinny unikać osoby z bardzo jasną cerą, która momentalnie zabarwia się na czerwono, przez co niezwykle szybko dochodzi d groźnych poparzeń.

Opalanie jest też niebezpieczne dla ludzi z licznymi znamionami, brodawkami lub piegami, te bowiem mogą łatwo przekształcić się w złośliwe zmiany skórne.