Korzyści z odchudzania

Najbardziej widocznym efektem odchudzania jest szczuplejsza sylwetka oraz mniejszy rozmiar kupowanych ubrań. Takich korzyści jest jednak znacznie więcej. Obejmują one nie tylko zmianę w wyglądzie zewnętrznym, ale również poprawę zdrowia. Utrzymując prawidłową masę ciała można poprawić wiele parametrów krwi. W szczególności dotyczy to cholesterolu oraz trójglicerydów. U osób otyłych normy na nie są zazwyczaj znacznie przekroczone.

Szczupła sylwetka to również korzyść dla serca i układu kostnego. Dodatkowo poprawie ulega kondycja i sprawność fizyczna. Wydolność organizmu jest wówczas znacznie lepsza, dzięki czemu nie odczuwa się zmęczenia przy najmniejszym wysiłku. Prawidłowa masa ciała oznacza także mniejsze ryzyko zachorowań na poszczególne choroby, w tym wiele schorzeń uznawanych za cywilizacyjne. Nie bez znaczenia jest również zdrowie psychiczne. Poprawia się samoocena, pewność siebie.

Wiele osób, którym udało się schudnąć podkreśla, że mają lepsze samopoczucie i znacznie mniej obciążeń psychicznych niż dawniej.