Oczyszczanie organizmu

Wiele się ostatnio mówi na temat oczyszczania organizmu z toksyn. Szkodliwe substancje znajdują się wszędzie w naszym otoczeniu i żywności, którą spożywamy.

Zgromadzone w nadmiarze powodują, że czujemy się coraz bardziej zmęczeni, poirytowani, zdekoncentrowani, mniej sprawni fizycznie. Częściej zaczyna się też pojawiać bezsenność, bóle głowy, problemy gastryczne, nawet nasza cera robi się blada i ziemista, wyglądamy niezdrowo.

Można tym wszystkim niekorzystnym objawom skutecznie zapobiegać wprowadzając na kilka dni specjalną dietę oczyszczającą. Bardzo pomocne w tym będą warzywa i owoce zawierające dużo błonnika, który wspomaga usuwanie toksyn z organizmu i jednocześnie obniża poziom cholesterolu.

W oczyszczającej diecie wskazane jest również pieczywo gruboziarniste i brązowy ryż powodujące skuteczne wymiatanie niepożądanych substancji z organizmu. Jak zwykle każdą większą zmianę żywieniową należałoby omówić z dietetykiem, który racjonalnie oceni, czy aktualnie wybrana dieta będzie dla nas korzystna.

Może Ci się również spodoba