Poprawa wzroku

Każdego dnia oczy narażone są na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, które mocno osłabiają i podrażniają wzrok. Na uszkodzenie wzroku szczególnie narażone są osoby, spędzające dużo czasu przed monitorem komputera, choć osłabienie wzroku mogą powodować również inne czynniki.

Zanieczyszczenie środowiska oraz promieniowanie także niekorzystnie wpływają na widzenie. Co więc zrobić, by zadbać o ochronę oczu? Prostym sposobem wydaje się przyjmowanie popularnych suplementów diety, stworzonych specjalnie z myślą o wzroku.

Dla zdrowych oczu bardzo ważna jest luteina, którą łatwo odnaleźć w suplementach diety. Luteina występuje w siatkówce oka i chroni je przed promieniowaniem.

Oczy potrzebują także beta-karotenu, czyli naturalnego przeciwutleniacza, który również wspomaga obronę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dobrym sposobem na pielęgnację wzroku są jeszcze suplementy bogate w wyciąg z czarnej borówki, która poprawia krążenie w gałce, dzięki czemu oko staje się lepiej dotlenione.