Proste nawyki, które dobrze wprowadzić w codzienne życie

Nawyki, które sprawią, że życie można nazwać zdrowym, można wprowadzać codziennie. Nie potrzeba do tego wielkich wydarzeń, końca roku, czy urodzin. Robienie prezentu dla siebie, swojego organizmu i zdrowia sprawia, że będziemy czuć się lepiej, nawet jeśli nie wymaga to od nas wielu poświęceń. Jak się okazuje, zdrowe nawyki są proste i trzeba do nich tylko przywyknąć. Nie pochłaniają dużej ilości czasu i energii, ale konieczne jest, by je w sobie wyrobić. Dzięki nim, po kilku miesiącach można odczuć sporą różnicę w samopoczuciu. Co robić, by czuć się lepiej? Jakie zdrowe nawyki stosować?

 • Z pewnością wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez wypicia filiżanki kawy.

  www.mamik0.pl

  Jak się okazuje, nie jest to jedyny napój, który jest w stanie dodać nam energii na resztę dnia. Zamiast kawy warto wybrać przegotowaną, letnią wodę, z dodatkiem soku z cytryny lub plastrem świeżego imbiru. Szklanka takiej wody pobudza organizm do działania, a dodatkowo pobudza krążenie i dodaje energii;

 • Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia i jest to prawda. Po zjedzeniu porannego posiłku, który jest pożywny, zdrowy i zróżnicowany, można liczyć na brak napadów głodu w ciągu całego dnia. Wiele osób nie wyobraża sobie jedzenia rano, jednak warto się zmusić. Niespożywanie śniadań prowadzi do zakłócenia funkcji trawiennych, a przez to żołądek się osłabia. Nie trzeba jeść dużego śniadania.

  Wystarczy mała owsianka, owoc lub koktajl z ulubionych produktów;

 • Zdrowe nawyki nie dotyczą jedynie jedzenia. Bardzo ważne jest również, aby znaleźć czas na odpowiednią ilość snu. Dorosły człowiek nie potrzebuje go dużo. Wystarczy około ośmiu godzin, aby znalazł energię na cały kolejny dzień. Ten nawyk ma jednak drugą stronę medalu. Nie można spać za długo, gdyż organizm wówczas wariuje i czujemy się jeszcze bardziej zmęczeni;
 • Warto wypracować w sobie również nawyk codziennego ruszania się. Wystarczy wybrać schody zamiast windy lub rower zamiast samochodu, by po kilku miesiącach poczuć się lepiej.

  Każda, nawet najmniejsza i najbardziej niepozorna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na ciało człowieka;

 • Nawykiem, który warto w sobie wyrobić jest codzienne picie chociażby jednej filiżanki ulubionej herbaty ziołowej, która poprawia procesy trawienne i jest bardzo zdrowa.

.