Rygorystyczna dieta norweska

Dieta norweska to jedna z nowości w branży dietetycznej, która w bardzo szybkim tempie zdobywa popularność i rzeszę zwolenników.

Jest to kuracja odchudzająca oparta na wyjątkowo rygorystycznych zasadach, jednakże gwarantująca spektakularne efekty w stosunkowo niedługim czasie.

Plan żywieniowy w diecie norweskiej jest oparty o trzy posiłki- śniadanie, drugie śniadanie i obiad, bowiem jest to kuracja, która wyklucza spożywanie kolacji.

Jadłospis w diecie norweskiej jest ściśle określony i monotonny, przez co stosowanie tego programu wymaga dużej motywacji, konsekwencji i samodyscypliny.

Warto także zaznaczyć, że kuracja ta bardzo pozytywnie wpływa na układ trawienny, przyspieszając przemianę materii oraz zmniejszając łaknienie.

Nie ulega wątpliwości, że stosowanie diety norweskiej wymaga dużo cierpliwości i przestrzegania ściśle określonych reguł, jednakże jest to kuracja przynosząca widoczne efekty w krótkim czasie, przez co dla wielu osób staje się najlepszym środkiem prowadzącym do osiągnięcia wymarzonej wagi.