Zdrowa skóra

Duży wpływ na zdrowy, piękny wygląd skóry ma odpowiednia dieta, bogata w owoce i warzywa. Często jednak, w wyniku pośpiechu i aktywnego trybu życia, ważne dla skóry składniki odżywcze zostają pomijane, co znacznie odbija się na wyglądzie. Poprawę wyglądu skróy gwarantują przede wszystkim witaminy, które łatwo uzupełniać za pomocą suplementów diety. W takich tabletkach znajdują się cenne dla skóry witaminy.

Wśród nich duże znaczenie ma witamina A, która reguluje proces rogowacenia naskórka. Ważna jest także witamina E, gdyż za jej sprawą skóra staje się miękka i elastyczna. Duże znaczenie dla wyglądu cery ma również witamina C, która zapobiega przebarwieniom oraz wzmacnia naczynia krwionośne. W suplementach diety, mających na celu poprawić wygląd skóry ważna jest jeszcze witamina B.

To właśnie za jej sprawą zwalcza się trądzik i zapalenia błon śluzowych. Witamina B pomaga również w eliminowaniu łojotoku i zapobiega wypadaniu włosów. Oprócz witamin, suplementy zawierają jeszcze substancje wzmacniające włókna kolagenu oraz elastyny, takie jak izoflawony. Ponadto preparaty na skórę bogate są w wapń, kwas pantotenowy, cynk oraz krzem.