Dojrzałość a moda

Dawniej po stroju od razu można było poznać, ile lat ma dany mężczyzna. Istniały pewne kanony, których, mniej więcej, większość społeczeństwa się trzymała.

W dzisiejszych czasach panuje tutaj nieco większa dowolność, którą można zaobserwować na polskich ulicach. Młodzi chłopcy ubierają się różnie.

Niektórzy preferują styl, który można nazwać sportowym, podczas gdy inni już w wieku nastu lat chodzą w marynarkach. Podobnie jest z młodymi mężczyznami – równie dobrze możemy na ulicy spotkać trzydziestopięciolatka, jak dwudziestolatka, którzy mają na sobie czapkę z daszkiem i bluzę z kapturem.

Panowie, którzy założyli rodziny, czyli mają już żony i dzieci, także nie trzymają się jednego kanonu. Nie można twierdzić, że na przykład po czterdziestce nie wypada ubierać się młodzieżowo, ale trzeba przyznać, że czasami ojciec prawie dorosłych dzieci, który ubiera się tak samo jak one, wygląda dość zabawnie.

Najzabawniejsi są ci panowie, którzy poprzez strój starają się odmłodzić swój wizerunek, ale to ocenić można dopiero wtedy, kiedy się ich przynajmniej trochę pozna. Niektórzy mężczyźni po prostu lubią luźne sportowe ubrania i nie przepadają za eleganckimi koszulami czy też drogimi garniturami.

Mocny stres może spowodować jąkanie u dorosłych

Trudno w jakikolwiek sposób krytykować ich wybory, ponieważ to, jak się ktoś ubiera, jest tylko i wyłącznie jego sprawą. Widok ojca ubranego podobnie do jego syna nie powinien więc nikogo szokować.

Kiedyś mało kto miał odwagę nosić się w taki sposób, ale współcześnie, jak wspomnieliśmy, kanony nie są już takie sztywne.