Zabawki mogą się zmieniać z dzieckiem

Z jednej strony chcielibyśmy dać naszemu dziecku wszystko co najlepsze, a to oznacza, że co chwilę patrzymy za nowymi zabawkami, które mają stymulować rozwój naszej pociechy, ale jednocześnie także mają jej dawać sporo radości. Z drugiej niejednokrotnie zastanawiamy się nad tym, czy w ogóle jest sens, aby kupować daną zabawkę, bo przecież dziecko zaraz się nią znudzi, rzuci ją w kąt, a gdy sobie o niej przypomni, to okaże się, że jest już na nią za duże i taka zabawka go nudzi. Jeśli takie właśnie są nasze obawy, to z pewnością warto spojrzeć na zabawki, które będą rosły razem z naszym dzieckiem, które razem z nim będą się zmieniały, a więc będą dla niego atrakcyjne przez naprawdę długi czas.

Odczepiane elementy

Mamy coraz częściej propozycje zabawek, które zmieniają się razem z dzieckiem. Na początku samochodzik może mieć przyczepione płozy, dzięki czemu małe dziecko będzie mogło w nim siedzieć i się bujać. Kiedy już podrośnie i będzie swobodnie dosięgało do podłogi, będziemy mogli zdjąć płozy, aby mogło się odpychać i jeździć.

Cały czas jednak będzie miało zamontowane blokady dookoła, tak aby nie mogło spaść z tego pojazdu. Kiedy już będzie większe, będziemy mogli i to zlikwidować, dzięki czemu będzie mogło swobodnie wchodzić i schodzić z autka. Tak samo możemy kupić krzesełka do karmienia, które na początku taką właśnie będą spełniały funkcję. Ale kiedy nasz malec podrośnie i będzie chciał się bawić przy stoliku, takie krzesełko będziemy mogli rozebrać, tworząc z niego krzesełko i stolik. Płacimy za jedną rzecz, a możemy wykorzystać ją w dwóch różnych funkcjach. Co więcej, o ile z krzesełka do karmienia nie będziemy korzystać zbyt długo, o tyle z krzesełka i stolika przynajmniej przez kilka kolejnych lat, co sprawia, że taki zakup bardziej się opłaca.

Hulajnoga też się może zmieniać

Nie tylko zabawki mogą się zmieniać razem z naszym dzieckiem, ale również akcesoria sportowe. Możemy kupić hulajnogę, na której nasze dziecko na początku będzie siedziało. Kiedy już będzie potrafiło utrzymać równowagę, będziemy mogli ją odwrócić, dzięki czemu będzie mogło na niej jeździć na stojąco, korzystając z jej stabilności uzyskanej dzięki trzem kółkom. A kiedy i na to będzie już za duże, spokojnie będziemy mogli odkręcić jedno kółko czyniąc z takiej hulajnogi dwukołówkę. To oznacza, że decydując się na zakup takiej hulajnogi, również będziemy mieli pewność, że nasze dziecko spokojnie będzie mogło z niej korzystać przez kilka lat. Producenci zabawek dobrze wiedzą, że rodzice chcą dać swoim pociechom wszystko co najlepsze, ale jednocześnie niejednokrotnie powstrzymują ich koszty, albo brak miejsca na coraz to nowe zabawki.

Dlatego też, coraz częściej możemy się spotkać z propozycjami, kiedy to zabawki rosną razem z dzieckiem i stopniowo zmieniają swoje funkcje, dając nowe możliwości zabawy.