Jak przeżyć przedślubne szaleństwo?

Przedślubne szaleństwo – załatwianie setek spraw, które nie są wcale tak proste. Z pewnością każda para młoda, która zdecydowała się na odważny krok zawarcia małżeństwa i organizacji wesela się z nim zmaga. Na szczęście są rady wypracowane przez tych, którzy najpiękniejszy dzień w życiu mają już za sobą. Najważniejsze okazuje się to, aby nie zatracić się w przygotowaniach na tyle, by zapomnieć co jest istotą tego wydarzenia. Warto podejść do tematu wcześniej i na spokojnie skupić się na pokonywaniu kolejnych kroków i realizowaniu obowiązków i formalności. Aby ślub był idealny, warto zadbać o każdy, nawet z pozoru nieistotny detal:

 • Nie da się przewidzieć pogody, ale da się przygotować na jej przykre ewentualności. Większość ślubów organizowanych jest w sezonie letnim.

  www.kulturysta.bialystok.pl

  Nie oznacza to jednak, że wtedy nie występują intensywne opady czy męczące upały. W przypadku lata, należy sprawdzić salę weselną na którą się zdecydowaliśmy pod względem klimatyzacji. Nie wystarczą zapewnienia, że jest sprawna. Najlepiej jest po prostu w praktyce przejść się na salę i poprosić o jej włączenie. Niektóre pary wybierają nieco mroźniejsze miesiące, w których nietrudno o opady deszczu lub śniegu. W takich sezonach szczególnie należy zabezpieczyć gości w parasolki, aby zapewnić należyty komfort w uczestniczeniu w uroczystości. Ciekawą poradą jest także zakup bibułek, które sprawdzą się u pań, którym nieco popsuł się makijaż, ale także czyścików do butów, które mogą okazać się niezbędne, gdy spadnie deszcz;

 • Przedślubne szaleństwo to nie tylko sala weselna, ale szereg innych atrakcji o które trzeba zadbać.

  Jedną z nich jest zespół weselny. Poszczególne propozycje różnią się między sobą stylem grania, ale także innymi praktykami. Przy zawieraniu umowy z zespołem należy pamiętać o określeniu np. piosenek pożądanych, a zakazanych. Ważne będą także długości przerw, warunki przeprowadzania konkursów i innych atrakcji. W przypadku zespołu, ciekawą praktyką są tzw. przesłuchania.

  Wcześniej można umówić się z daną kapelą i sprawdzić próbki ich możliwości;

 • Jeżeli po weselu mają wystąpić poprawiny, trzeba pamiętać o dodatkowej oprawie muzycznej. Niektórzy decydują się na samodzielną organizację i zebranie piosenek, inni z kolei chcą skorzystać z usług DJ. Druga opcja jest korzystniejsza wtedy, gdy chcemy zaoszczędzić trochę czasu i nie martwić się o organizację. Pamiętajmy jednak, że DJ podobnie jak wcześniej opisywana kapela, również ma naprawdę napięte grafiki pracy;
 • Przedślubna gorączka to najczęściej problem z którym zmagają się panny młode. Wesele organizowane jest zazwyczaj w znacznej odległości od miejsca zamieszkania, dlatego ważna jest wyprawka. Do walizki należy schować apteczkę, zapasowe rajstopy, igłę, nitkę oraz leki przeciwbólowe. Wykonać odporny makijaż okolicznościowy koszalin, w którym skorzystamy z wielu profesjonalnych kosmetyczek Jeśli najważniejszy dzień w życiu ma dobrze wypaść, należy pamiętać o każdym szczególe, aby się nie stresować w sytuacjach podbramkowych.

Nie każdy musi czuć się dobrze w temacie organizacji ślubu i wesela. W przypadku kiedy obowiązki przerastają, ciekawą propozycją będzie zatrudnienie konsultanta ślubnego lub inaczej zwanego koordynatora. Zapanuje on nad całym harmiderem, a co najważniejsze – nie jest zaangażowany emocjonalnie, co często jest główną przyczyną ewentualnych niepowodzeń.