Zabawki do kąpieli to świetna propozycja

Dzieci do prawidłowego rozwoju potrzebują nie tylko nauki i stymulowania, ale także beztroskiej zabawy, kiedy to będą mogły same wymyślać co ma się dziać. To oznacza, że powinniśmy dołożyć starań, aby tych momentów do zabawy miały jak najwięcej, dlatego też, warto zainwestować w zabawki do kąpieli. Z jednej strony będą one świetną okazją do tworzenia niesamowitych historii i odgrywania ról, z drugiej sprawią, że kąpiel będzie jeszcze bardziej relaksująca, a z trzeciej sprawimy, że nasza pociecha znacznie chętniej będzie brała udział w tym wieczornym rytuale, nawet jeśli do tej pory mieliśmy problem, żeby namówić ją do kąpieli. Warto więc zobaczyć jakie zabawki są nam tutaj oferowane, tak abyśmy potrafili powiedzieć, które z nich najbardziej mogą się spodobać naszemu dziecku.

Coś do zabawy

Przede wszystkim jeśli szukamy zabawek do kąpieli, które faktycznie będą służyły do zabawy, to warto się zastanowić czy wybrać coś pływającego, czy może wolimy takie zabawki, które należy przyczepić do ściany albo do wanny? W tym drugim przypadku niejednokrotnie będziemy mieli do czynienia z zabawkami, w których będzie się przelewała woda, będą ruchome elementy, a więc dziecko będzie się mogło bawić, ale raczej w określony sposób, jeśli będzie chciało daną zabawkę wprawić w ruch. Z drugiej strony decydując się na gumowe kaczuszki czy statki dajemy dziecku do ręki zabawkę, którą będzie mogło się bawić według własnego uznania, z którą będzie mogło odgrywać różne scenki i za każdym razem będzie mogło to być coś innego. Poza standardową kaczką czy statkiem, możemy wybrać także pływające klocki, z których będziemy mogli zbudować zamek księżniczki albo lotnisko.

Kreatywność jest mile widziana

Jeżeli chcemy rozwijać w dziecku kreatywność, a jednocześnie chcemy mu zapewnić sporą dawkę zabawy, to warto popatrzeć na specjalne farby do kąpieli lub pisaki.

Możemy nimi spokojnie pisać i malować po ciele dziecka, można za ich pomocą tworzyć niesamowite wzory na wannie, a po skończonej zabawie wystarczy tylko przemyć te miejsca wodą i wszystko będzie czyste. Zabawa takimi akcesoriami z pewnością będzie bardzo ciekawa, a dodatkowo jeszcze może nam się uda nakłonić dziecko do nauki pisania. Tego typu zabawki są bardzo bezpieczne, przeznaczone do zabawy w wodzie, a więc nie musimy się martwić tym, że naszemu dziecku coś mogłoby się stać. Warto zobaczyć jakie zabawki możemy wykorzystać podczas kąpieli, tak abyśmy mieli pewność, że nasze dziecko będzie zadowolone i że chętnie będzie się nimi bawiło.

Dzięki temu każda kąpiel może być przyjemnością i niesamowitą zabawą. A ponieważ nie są one drogie, to możemy zadbać, aby dziecko miało w czym wybierać, gdy przyjdzie czas kąpieli i będzie chciało się podczas niej zrelaksować przy zabawie.