Jakie wycięcie pod szyją?

Od lat niezmiennym zainteresowaniem cieszą się swetry. Kolejne projekty, mimo że do siebie podobne, mają też znaczące różnice. Jedną z nich jest kształt wycięcia pod szyją. To samo dotyczy t-shirtów, których popularność najprawdopodobniej nigdy nie przeminie.

Jedne z nich mają dekolt w kształcie litery „v”, inne są bardziej zaokrąglone. Który wariant wybrać? Najprościej byłoby powiedzieć – to kwestia gustu. Odpowiedź ta jest prawdziwa, ale tylko w pewnym stopniu. Akurat w przypadku tego elementu, bardziej od „widzi mi się” powinniśmy kierować się modową logiką.

Na czym to polega? Otóż kształt dekoltu może mieć wpływ na to, jak postrzegana jest nasza sylwetka. Wycięcie pod szyją może sprawić, że optycznie dodamy sobie nieco wagi lub też „schudniemy”. Jeśli interesuje nas pierwszy wariant – optyczne przytycie, najlepiej będzie, gdy postawimy na zaokrąglony dekolt. Jeżeli jesteś chudy i zależy Ci na tym, by nieco się poszerzyć, okrągłe wycięcie doskonale zda egzamin.

Analogicznie, v-neck, czyli wycięcie w kształcie litery „v” pozwala na wydłużenie sylwetki i „zmniejszenie” objętości sylwetki. Tak działają wszystkie podłużne kształty i pionowe wycięcia pod szyją. Dotyczy to nie tylko swetrów i t-shirtów. Jeśli założyłeś koszulkę polo, nie zapinaj guzików lub podaruj sobie przynajmniej zapięcie ostatniego.

W ten sposób utworzyć właśnie trójkątny dekolt, który wizualnie zadziała tak samo, jak podobne wycięcie przy swetrach. Podobny zabieg możesz zastosować, gdy masz na sobie elegancką koszulę – jeśli tylko sytuacja na to pozwala, odepnij najwyższy guzik.