Pomysły na upominki dla gości weselnych

Ślub to wielkie wydarzenie w naszym życiu! Na uroczystość ślubną i wesele zapraszamy naszych bliskich, by wspólnie z nimi świętować ten dzień. By podziękować gościom weselnym za obecność w tym ważnym dla nas dniu, warto obdarować ich małymi upominkami. Nie musi być to nic wielkiego, wystarczy drobiazg – naszym bliskim na pewno zrobi się ciepło na sercu. Poniżej znajdziesz listę pomysłów na drobne prezenty dla gości. Znajdź odpowiednią dla siebie propozycję lub zainspiruj się do obmyślenia własnej!

Miód w małych słoiczkach

Słodkim i zdrowym pomysłem na upominek dla gości weselnych są małe słoiczki z miodem. Nie chodzi tu wcale o wiele słoje, ale o słoiczki 30-40 ml. Taki upominki prezenty możemy w prosty sposób przygotować samodzielnie lub zdecydować się na kupno gotowych produktów.

Niektóre miodki są od razu dostępne w zestawie z małym, drewnianym nabierakiem i lnianą osłonką na pokrywce. Do każdego słoiczka warto też dołączyć liścik „Dziękujemy za przybycie”.

Magnes z grawerem na ślub

Ciekawą propozycją do podarowania dla gości, którzy przybyli na nasz ślub jest drewniany magnes z grawerem. Co miałoby się znaleźć na takim magnesie? Inicjały lub imiona pary młodej, data ślubu i proste „Dziękujemy”. Magnesy można dowolnie personalizować, dobierać odpowiednią treść, kształt, kolor, wielkość. Taki magnes przyczepiony na lodówce za każdym razem będzie przypominał o świetnej zabawie weselnej.

Pachnące mydełka

Oczywiście nie chodzi tu o zwykłe mydło w kostce, które dostaniemy w każdym pobliskim sklepie.

Chodzi natomiast o piękne, ręcznie wykonane mydełka, z suszonymi kwiatami czy ziarnami kawy, które wprost zachwycają swoim zapachem. To bardzo ładny, a zarazem praktyczny upominek dla gości.

Kawa lub herbata

Suszone herbaciane liście lub aromatyczne ziarna kawy to kolejny pomysł na drobny ślubny upominek. Nie musisz oczywiście kupować całej paczki kawy lub herbaty. Herbaciany susz lub kawowe ziarna warto przesypać do małych szklanych słoiczków lub długich probówek. Dodajmy jeszcze kokardkę z jutowego sznurka i liścik z podziękowaniem. Będzie pięknie! Bez problemu znajdziemy gotowe już produkty, ale takie podarki warto przygotować własnoręcznie.

Chińskie ciasteczka z wróżbą

A może już na sam początek zapewnić gościom małą atrakcję? Każdemu z nich podaruj chińskie ciasteczko z wróżbą. W tym przypadku również warto zdecydować się na samodzielny wypiek ciasteczek (są niezwykle proste w wykonaniu), a w ich środku schować małe karteczki z wymyślonymi przez nas przepowiedniami, związanymi z miłością lub zabawnymi.